white ceramic cup filled with brown coffee on white saucer beside gold scissor

Potraktuj obowiązek jako zabawę!

Zbliża się czas Twoich urodzin, myślisz o zaproszeniu znajomych, ale matka natura nie obdarowała Cię cechą kobiety zorganizowanej? Na pewno już o tym wiesz, ale każde rozwiązanie i podpowiedź znajdziesz teraz w internecie.

Jeżeli chodzi o samo podejście, ono jest ważne, ponieważ pozytywne nastawienie i brak stresu czego brakuje, a czego nie, ułatwi Twoją pracę i spowoduje, że minie Ci szybciej czas. Warto zacząć od listy gości, warto by to były osoby, na których Ci bardziej zależy i z którymi masz lepsze kontakty, a atmosfera imprezy będzie lepsza. Możesz zaproponować, by każdy wziął ze sobą jedną osobę, dzięki czemu poznasz więcej osób i być może stworzycie razem fajną i zgraną grupę. Znajomi z nieznajomymi będzie fajnym i ciekawym połączeniem!

Oczywiście zaproponuj coś takiego w miarę możliwości, gdyż nie każdy posiada dużo miejsca w swoim mieszkaniu. Jak to się mówi: Liczy się jakość, a nie ilość! Ważnym aspektem jest również dzień tygodnia Twojej imprezy, gdyż jest zwyczaj, że mała ilość osób ma czas np. w środę, aby przyjść na imprezę po ciężkim i męczącym dniu w pracy. A zatem, skup się na weekendzie, a najlepiej na sobocie, w niedzielę będziesz mogła odespać imprezę i cieszyć się dniem wolnym przed pracą. Albowiem, jeśli nie planujesz przenocować gości, może pomyśl o wspólnym grillu, bądź pikniku, żeby goście nie musieli późno wracać do domu? Dobrym rozwiązaniem będzie wprowadzenie urodzinowej imprezy za pomocą ozdób i własnych pomysłów na rozrywkę, np. monopoly z wymyśloną karą, która wymaga odwagi, bądź wywołuje śmiech.

Oczywiście musisz odpowiednio wcześniej poinformować znajomych o imprezie, aby mogli zarezerwować sobie ten dzień na Twoje przyjęcie! Niezbędne są również ozdoby, takie jak balony, serwetki itd. Nikt nie powiedział, że takie rzeczy są tylko dla dzieci, takie podejście właśnie sprawi, że będziecie rozluźnieni i poczujecie wesoły klimat! Dobre będą w kwiatki, lub takie w pastelowych barwach, zwłaszcza w cieplejsze dni. Warto zadbać o stół, czyli zadbaj o to, by serwetki były dobrze ułożone, dodatkowo możesz dobrać kolorowy bieżnik, który nie tylko ozdobi stół, ale ochroni go przed plamami.

Dla klimatu postaw kolorowe kwiaty w doniczce, aby wszystko złożyło się w całość – czyli całokształt różnokolorowy! Nie musisz się martwić o to, że nie masz obiadu, czy też specjalnych przekąsek wymagających wysiłku. Podziel je po prostu na te lekkostrawne, tłuste, czy też solone. Każdy lubi co innego, więc po prostu dobrze jest mieć w czym wybierać! Przykładowo : możesz nie tylko przygotować przekąski, które wystarczy chwycić w rękę i zjeść, ale również położyć na drewnianych deseczkach owoce, ciastka, wędliny, sery. Dla inności, warto również wykorzystać owoce czy też warzywa na koreczkach. Taki wybór doda luźny klimat, wybór dla każdego. Jeżeli chodzi o napoje, wybierz te bezalkoholowe, z alkoholem, gazowane, a nawet z lodem, możesz je podawać w dzbanuszku. Jest podobnie jak z przekąskami, nie każdy preferuje alkoholu, wody itd. No i oczywiście główna atrakcja – tort! Jeżeli lubisz piec, najlepiej zrobić ten, który już robiłaś, by nie mieć stresu, czy będzie komuś smakować, a jeśli nie masz talentu, zawsze możesz dużo wcześniej zacząć szukać u indywidualnej osoby, odpowiednie do Twoich oczekiwań i portfela. Miłej zabawy i powodzenia!

Leave a Reply