person holding babys white onesie

Prezent na chrzest dla dziewczynki

Zostałeś chrzestną lub chrzestnym dziewczynki? Pewnie zastanawiasz się, co kupić swojej chrześnicy, w końcu chrzest święty to wyjątkowy moment. Pierwszym zakupem będzie zapewne komplet do chrztu, ponieważ jako chrzestny stoisz wraz z rodzicami blisko ołtarza i trzymasz w ręku świecę. Na tym twoja rola się nie kończy. Poznaj kilka klasycznych pomysłów na prezent dla dziewczynki.

Na rynku dostępnych jest wiele artykułów idealnych dla małej dziewczynki. Idealnie, jeśli mamy okazję porozmawiać z rodzicami maleństwa oraz innymi gośćmi zaproszonymi na chrzciny, którzy mogą dostarczyć nam nieco inspiracji. Przy okazji upewnimy się, że dziecko nie dostanie tego samego prezentu od kilku gości. Lepiej nie kupować prezentu na ostatnią chwilę, tylko spokojnie przemyśleć zakup.

Dziewczynce możesz podarować gotowy, personalizowany zestaw prezentowy zawierający biblię oraz kartkę pamiątkową.

Bardzo popularnym pomysłem jest kupno biżuterii, czy to bransoletki z wygrawerowanym napisem czy złotych kolczyków. Złoto nie uczula, dzięki temu na pewno będzie dobrym wyborem.

Sporą popularnością cieszą się także pozytywki. Dzieci lubią słuchać różnych melodii.
Oczywiście w przypadku dzieci sprawdzą się także grzechotki, pluszowe lalki, misie czy inne maskotki. Maluchy nigdy nie mają dość zabawek. Należy jednak zwrócić uwagę, by nie miały one małych części, którymi dziecko mogłoby się udławić.

Także praktyczne zestawy takie jak sztućce dla dzieci, kubki, ubranka, ręczniki, eleganckie wyprawki dla niemowlaka zawierające akcesoria do codziennej pielęgnacji nie tylko zostaną dobrze odebrane przez rodziców, ale także posłużą maluchowi przez kilka lat. W przypadku zakupu ubrań, nawet jeśli kupimy za duże rajstopy czy sukienkę, dziecko rośnie.

Dobrym prezentem będzie także drewniana szkatułka, w której maluch pomieści swoje skarby oraz ramka na zdjęcie czy pamiątkowy obrazek.
Wyścig, kto kupi lepszy prezent nie ma sensu. Chrzestny przeważnie ma okazję wykazać się jeszcze przy pierwszej Komunii Świętej, osiemnastych urodzinach i nie tylko.

Leave a Reply