persons feet on brown sand

Przyczyny skóry suchej

Twoja skóra jest ostatnio cienka niczym kartka papieru? Masz wrażenie, że wypróbowałaś już wszystkie dostępne na rynku kosmetyki do skóry suchej, a wciąż nie możesz powiedzieć, byś osiągnęła satysfakcjonujący cię efekt? Zamiast skupiać się na samych objawach, tym razem poszukaj przyczyny swojego problemu. Jeżeli to ją zdołasz wyeliminować, problem skóry suchej samoistnie minie i nie będziesz musiała jakoś magicznie go rozwiązywać.

Skóra sucha bywa jednym z głównych i pierwszych symptomów świadczących o zaburzonej gospodarce cukrowej. Co to oznacza? Ano to, że możesz po prostu chorować na cukrzycę. Lepiej to sprawdź. Wykonaj sobie podstawowe badania poziomu cukru we krwi i przy okazji sprawdź również poziom insuliny. Aby jeszcze lepiej zdiagnozować problem, udaj się również na test tolerancji glukozy. Polega on na podawaniu specjalnych roztworów glukozy i sprawdzaniu, jak reaguje na nie organizm. Jeżeli po określonej dawce dojdzie u ciebie do zbyt nagłych skoków cukru we krwi, może to oznaczać, że rzeczywiście masz do czynienia z jakimś typem cukrzycy.

Zgoła inną, aczkolwiek równie poważną przyczyną skóry suchej mogą być różnego rodzaju zaburzenia tarczycy. A z nimi ma niestety problem coraz większa ilość kobiet. Koniecznie to sprawdź. Jeżeli bowiem cierpisz na niedoczynność tarczycy i w ogóle jej nie leczysz, żadne naturalne kosmetyki do cery suchej w żadnym wypadku ci nie pomogą. Schorzenia tarczycy wynikają bowiem z zaburzeń hormonalnych, a te muszą być leczone poprzez podawanie środków zawierających odpowiednie dawki wybranych hormonów. Jeżeli masz jakiekolwiek przypuszczenia co do tego, że możesz mieć z czymś takim problem, udaj się do dobrego endokrynologa. On to sprawdzi.

Ostatnią już popularną przyczyną skóry suchej jest ogólne odwodnienie organizmu. Kosmetyki do skóry suchej nawilżają ją od zewnątrz, ale musisz też nawadniać ją od wewnątrz. W tym pomoże ci natomiast wyłącznie picie wody oraz regularne uzupełnianie elektrolitów.

Leave a Reply