woman sitting on yoga mat with in front of girl during daytime

Powody, dla których warto ćwiczyć

Skuteczną motywacją do ćwiczeń dla wielu kobiet jest założenie modnego ubioru w wymarzonym rozmiarze. Jednak musisz wiedzieć, że nie są to jedyne plusy, które są efektem regularnych ćwiczeń. Dlaczego warto ćwiczyć i jakie korzyści dla nas wynikają z regularnych ćwiczeń? Sprawdź, co możesz zyskać – przeczytaj poniższy artykuł!

Ćwiczenia – wyszczuplają i uczą samodyscypliny

Zgrabna sylwetka i sprawność fizyczna, to nie jedyne zalety wynikające z regularnych ćwiczeń. Dzięki temu, że konsekwentnie wykonujesz daną aktywność lub aktywności, uczysz się, że regularne wykonywanie zadań, przynosi realne efekty! Pomoże Ci to również w innych dziedzinach życia osobistego lub zawodowego. Być może, zauważysz, że konsekwencja, upór i praca małymi krokami gwarantują sukces. Nie będziesz już oczekiwała cudów, bo zobaczysz na przykładzie ćwiczeń, jak wiele daje metoda małych kroków. Samodyscyplina jest także kluczowa w rozwoju osobistym – każdy doświadczony coach lub trener Ci o tym powie! Nie musisz ćwiczyć codziennie. Na początek wyznacz sobie wolniejsze dni, kiedy nie musisz zajmować się pracą, obowiązkami domowymi lub innymi sprawami. Jeśli masz duży problem z motywacją, poszukaj kogoś, kto będzie Ci towarzyszył – możecie razem uprawiać jogging, jeździć na rowerze lub chodzić na aqua aerobik lub pogracie w koszykówkę albo piłkę ręczną. Gdy nie masz nikogo takiego, zapisz się na siłownię i ćwicz z innymi! Nie przejmuj się swoją kondycją i nie unikaj siłowni – wystarczy po prostu zacząć, żeby zdobyć formę!

Większa sprawność fizyczna – dłuższe życie!

Czy słyszałaś o osiemdziesięcioletniej baletnicy lub dziewięćdziesięcioletniej gimnastyczce? Jeśli nie to obowiązkowo zapoznaj się z ich życiorysami! Naukowcy dowodzą, że osoby, które czynnie uprawiają sport i są aktywne fizycznie nawet w jesieni życia, przeżywają znacznie więcej lat, niż osoby, które nie ćwiczą. Podczas ćwiczeń mózg wydziela endorfiny, które są, odpowiedzialne za uczucie szczęścia, a nic tak nie odmładza, jak poczucie radości! Seniorzy, którzy są aktywni przez całe życie i nie utrzymują sprawność również w podeszłym wieku są mniej podatni na niebezpieczne skoki ciśnienia, bezsenność, czy schorzenia takie, jak demencja i Alzheimer.
Wymarzona sylwetka i zgrabna figura

Dzięki regularnym ćwiczeniom Twoje ciało jest cały czas w dobrej formie. Efekt jo-jo, czyli gwałtowne przytycie jest mniej prawdopodobne, gdy ćwiczysz przynajmniej trzy, cztery razy w tygodniu. Czujesz się dobrze i wyglądasz świetnie – dlatego koniecznie zadbaj o ten niezbędny aspekt dla utrzymania Twojego zdrowia!