woman wearing yellow sandals standing near brown wall

Depilacja woskiem, a klasyczną maszynką

Obecnie w sezonie letnim cieszymy się, że jest w końcu ciepło, masz szansę opalić swoje blade jak ściana ciało, czy też wyjechać na urlop. Jest to jedyny czas, kiedy możemy sobie pozwolić na noszenie krótkich spodenek, sukienek, spódniczek itp. Jednakże, jest jedna mała wada, przynajmniej dla każdej kobiety, jeśli chodzi o lato i noszenie krótkich ubrań. A mianowicie: Obsesyjna depilacja ciała. Dlaczego obsesyjna?

Nasze włoski mają tendencję do szybkiego wyrastania, w związku z tym nawet jeśli trzy dni temu goliłaś nogi…Pojutrze będzie je widać. Nie wiesz już jak to skomentować, no bo przecież ile można? Przynajmniej zimą i jesienią mogłaś sobie pozwolić na większy komfort, no, może dużo większy. Owszem, depilacja maszynką jest mniej skuteczna niż wosk, ponieważ nie wyrywa włosków wraz z cebulką, ale tylko ich powierzchnię. W związku z tym rosną one znacznie szybciej, a jeśli robisz to często, to mają zwyczaj rosnąć w szybszym tempie. A jak sobie pomóc, by się aż tak z nimi nie męczyć?

Zastąp klasyczne maszynki na plastry do depilacji nóg. Na pierwszą myśl masz wrażenie, że ból jest nie do zniesienia, nawet jeśli oglądasz jakieś przypadkowe filmiki, gdzie widzisz jak inni to robią. Owszem, nie jest to przyjemne, ale skuteczne na dłuższy czas. Efekt delikatnych i gładkich nóg możesz uzyskać nawet do trzech tygodni, są nawet specjalne zapachy, które są przeznaczone do konkretnych włosków, od tych ciemnych do jasnych i od wrażliwej skóry tej mniej. Oto przykłady:

  • wosk czekoladowy – Jest polecany głównie dla osób o wrażliwej skórze, ale z grubymi włoskami.
  • wosk truskawkowy – Polecany do zwykłej, delikatnej depilacji.
  • wosk z masłem karite – Polecany do skóry suchej i wrażliwej.
  • wosk z chlorofilem – przeznaczony dla skóry bardzo wrażliwej.
  • wosk tytanowy – jak sama nazwa mówi, jest przeznaczony do włosków bardzo mocnych oraz uciążliwych.

Jak widzisz, te wszystkie woski są nawet dopasowane do każdych wymagań, a co jest ich ciekawą i nietypową zaletą, mają przyjemne zapachy. Zdaniem innych kobiet na ich temat, są one bardzo pomocne właśnie w okresie letnim, głównie ze względu na długość dobrego efektu zadbanych nóg. Dodatkowym atutem jest również ich odpowiednia szerokość, ponieważ łatwiej się je aplikuje. Jednakże, jeśli zależy Ci na tym, by zacząć od takiego, który usunie

Twoje trudne włoski, zastosuj miodowy, lub czekoladowy, który jest przeznaczony właśnie do tych grubszych włosków. Jeżeli obawiasz się dużego bólu, a chcesz zacząć od delikatnej depilacji, skup się na tym truskawkowym. Jest naprawdę więcej zalet jeśli chodzi o wosk, w porównaniu do zwykłej maszynki, która daje efekt taki, który zna większość kobiet. Warto jednak się poświęcić dla ładnych nóg na dłuższy czas dla kilkuminutowego cierpienia. Polecam, a zobaczysz, że będziesz zachwycona!