selective focus photography of woman applying blush-on on her face

Jak robić codzienny makijaż?

Każda kobieta jest piękna na swój własny sposób, ale czasami trzeba włożyć nieco wysiłku, by to piękno wyciągnąć na wierzch. Na pewno makijaż pozwala podkreślić urodę, wszystkie jej atuty, pozwala też zatuszować niedoskonałości i mankamenty. Warto więc codziennie się malować a nie tylko na specjalne okazje, bo makijaż dodaje elegancji i piękna.

Makijaż na co dzień

Sztukę nakładania makijażu na twarz, trzeba poznać od podstaw. Zanim zaczniemy się sami malować, warto popróbować sobie kilka różnych makijaży by przekonać się w jakich kolorach jest nam do twarzy. Makijaż na co dzień, nie powinien być zbyt mocny ani wyrazisty, wręcz przeciwnie powinien być delikatny i stonowany ale jednocześnie efektownie podkreślający urodę. Makijaż powinno się zacząć od przygotowania skóry twarzy, przez jej właściwe oczyszczenie. Do tego potrzebny będzie piling i krem nawilżający. Następnie należy nałożyć podkład matujący i puder. Dopiero później zaczyna się makijaż oka a na końcu ust.

Utrwalenie makijażu na cały dzień

Równie istotne jak nakładanie makijażu, jest jego utrwalenie, tak by przetrwał on cały dzień. Do tego są specjalne preparaty w formie mgiełki do twarzy, których celem jest utrwalenie makijażu. Mgiełka jest bardzo delikatna, nie szczypie w oczy i ma przyjemny zapach. Raz spryskana nią twarz, pozwoli zachować makijaż na twarzy w nienaruszonym stanie przez cały dzień. Warto się w taki preparat zaopatrzyć i zawsze stosować go przy robieniu codziennego makijażu do pracy, do szkoły czy po prostu dla siebie.

Leave a Reply