brown and black dried leaves on black wooden surface

Nietypowe zastosowania dla masła kakaowego

Pewnie wiesz, że wiele osób używa już masła kakaowego tak jak zwykłego balsamu nawilżającego do ciała. Być może nawet sama to robisz. Na dobre zrezygnowałaś już z kupowania jakichkolwiek gotowych mleczek, olejków czy balsamów, bo wszystkie te artykuły zastąpił ci jeden znacznie tańszy produkt, czyli właśnie masło kakaowe. A czy wiesz, że nie musisz go używać wyłącznie na ciele? Koniecznie sprawdź także jego inne właściwości. Jest ich całe mnóstwo.

Coraz częściej też masła kakaowe wykorzystywane są do pielęgnowania włosów. Jaki dają wtedy efekt? Przede wszystkim nawilżają, odżywiają i wygładzają pasma, ale też wizualnie polepszają ich wygląd, bo tak jakby zbijają je w jedną całość, tworząc z nich przepięknie prezentującą się tafle kosmyków. Masło kakaowe dość łatwo się wchłania. Jeśli nie masz włosów cienkich czy delikatnych, nawet nie musisz go spłukiwać. Staraj się po prostu nanosić je głównie na same końcówki. Jeżeli chcesz posmarować nim również skórę głowy, aby ją nawilżyć, pamiętaj, aby potem to wszystko dokładnie spłukać ciepłą wodą.

Czasami masło kakaowe dostaniesz też pod postacią drobnych pastylek, przypominających kawałki pachnącej białej czekolady. Taka forma idealnie nadaje się do pielęgnacji ust. Jest mała i poręczna, więc możesz zawsze schować ją do kieszeni płaszcza czy torebki. Masło jest twarde i zwarte, ale gdy tylko zaczniesz rozsmarowywać je na wargach, ono od razu ulegnie rozpuszczeniu. Ten kosmetyk pozwoli ci na efektywne nawilżenie i zregenerowanie ust. Przyda się i latem, i zimą. Używaj go więc przez cały rok, by twoje usta zawsze były jędrne, gładkie i po prostu piękne.

A gdyby tak zastąpić masłem kakaowym wszystkie sztuczne perfumy i inne produkty typowo zapachowe? To też może być naprawdę świetny pomysł. Zamiast wydawać sto złotych na kolejny flakonik, spróbuj dodać sobie trochę zapachu przy pomocy kakaowego masła. Posmaruj nim przeguby dłoni, skórę przy szyi oraz końcówki włosów. Zapach czekolady nie będzie cię opuszczać przez cały dzień.

Leave a Reply