woman wearing blue denim short shorts

Zabiegi redukujące celulit

Cellulit jest zmorą wielu kobiet, które bardzo często mają z tego powodu kompleksy. Rozwiązaniem tego uciążliwego problemu może być zastosowanie odpowiedniego zabiegu antycellulitowego. Na rynku kosmetycznym są dostępne różne metody usuwania „pomarańczowej skórki”.

Jednym z najpopularniejszych sposobów na zmniejszenie cellulitu oraz redukcję tkanki tłuszczowej jest endermologia. Poprawia ona także jędrność skóry. Jest to nieinwazyjny masaż skóry z zastosowaniem podciśnienia, który stymuluje tkankę łączną skóry do produkcji kolagenu oraz przyśpiesza metabolizm tkanki tłuszczowej.

Innym sposobem na walkę z tkanką tłuszczową jest technologi fal radiowych oraz pole magnetyczne. Podczas zabiegu urządzenie generuje ciepło, które wnika do najgłębszych warstw skóry. W wyniku reakcji termicznej redukuje się cellulit, niweluje zmarszczki oraz ujędrnia ciało.

Laser to jedna z najbardziej innowacyjnych metod modelowania sylwetki. Technologia ta polega na użyciu głowic masujących z licznymi mikrootworami. Dodatkowo zastosowano laser diodowy oraz światło LED, które w połączeniu wywołują efekt fotochemiczny, który przenika w głąb tkanki tłuszczowej i niweluje ją.

Zimne mikrofale – powodują one występowanie tzw. „stresu metabolicznego” w komórkach tłuszczowych, przez co te ulegają uszkodzeniu i likwidacji. Dzięki tej metodzie można także poprawić napięcie skóry i tym samym ją ujędrnić.

Leave a Reply